Individuali įmonė naudinga įsteigti tuomet, kai jūs esate savo srities specialistas, atliekate paslaugas ar parduodate prekes, tačiau neketinate labai išsiplėsti rinkoje, nes visus užsakymus galite atlikti pats arba su nedidele darbuotojų komanda.

Individualios įmonės savininkas  atsako savo turtu, o tai reiškia, jeigu buvo sudarytos sutartys su verslo partneriais, ar paimta paskola iš banko, savininkas privalo išmokėti įsipareigojimus. Jeigu atsitinka taip, kad savininkas negali apmokėti skolų ar įsipareigojimų bankui, mokesčiams ar Sodrai, skolos gali būti išieškomos iš savininko asmeninių sąskaitų ir taip įvykdomi įsipareigojimai.

Privalumas, kad nereikia formuoti įstatinio kapitalo, o esant poreikiui, Jūs galite perregistruoti individualią įmonę į UAB, tai užtruks tik keletą dienų ir perregistravimo procesas yra paprastas.

 • Pirmiausiai reikia nuspręsti ar pavadinimą paliksite tą patį (pridėjus UAB) ar jis keisis iš esmės, registruojate registrų centre pavadinimą su galūne UAB;
 • Tada Jūsų buhalteris turi paruošti balansus;
 • Savininkas priima sprendimą, jog perregistruojate įmonę;
 • Dokumentus pateikiate notarui arba tiesiogiai registro centrui;
 • Kai įmonės statusas yra perregistruotas į UAB,  veiklą vykdote pagal UAB įstatymų reikalavimus.
 • Štai ir viskas!

Jeigu turite klausimų, norite perregistruoti individualią įmonę į UAB, tačiau patys neturite tam laiko, susisiekite ir mes padėsime! +370 65611877

 

Individualios įmonės mokesčiai

Kokius mokesčius moka individualios įmonės savininkas?

Darykime prielaidą, jog dirba vienas savininkas ir išsimoka tik minimalų darbo užmokestį nuo kurio privalo sumokėti mokesčius (nepriklausomai nuo to ar bus išmokėtas darbo užmokestis, ar neišsimokėtas, mokestis vistiek skaičiuojamas sodrai).

 • Kiekvieną mėnesį reikia mokėti Sodrai 9% ir 26,3% nuo minimalaus darbo užmokesčio.  Pagal šis dienos galiojančius įstatymus Minimalus darbo užmokestis yra 380 EUR juos padauginame iš paminėtų procentų ir gauname 34,20 EUR  plius 99,94 EUR iš viso 134,14 EUR/mėn.
 • Jeigu įmonė yra PVM mokėtoja– moka/(susigrąžina) PVM. Jei yra privaloma mokėti PVM, jis sumokamas iki sekančio mėnesio 25 dienos, jei nėra PVM mokėtojas, šis mokestis nemokamas.
 • Ir metiniai mokesčiai:
  1. – jei buvo uždirbtas pelnas, mokamas pelno mokestis, kuris yra 5% arba 15%
  2.  nekilnojamo turto mokestis, jei individuali įmonė turi registruoto turto (iki vasario 1 dienos ir iki rugpjūčio 1 dienos);
  3. –  žemės mokestis, jeigu turi žemės;
  4. – jei naudojamas automobilis, mokamas taršos mokestis (iki kovo 15 dienos)
  5. –jeigu išimamas pelnas, mokama Sodrai ir VMI.
  6.  – Kiti mokesčiai gali būti mokami pagal veikos vykdymo ypatumus, jeigu to reikalauja įstatymai, tačiau čia paminėjau tradiciškai mokamus mokesčius, su kuriais susiduria individualios įmonės savininkas.

Jeigu turite klausimų – kviečiu pasitarti jūsų konkrečiu atveju. +370 65611877

Share This