Autorinė sutartis ar autorinė licencinė sutartis?  –  Kas geriau?

Laba diena,

Šiandien kalbėsiu apie autorines ir autorines licencines sutartis mokestine prasme.

Koks skirtumas tarp jų, nes jos labai panašios pavadinimu. Kaip patys matysite – tai didžiulis skirtumas mokesčių sumokėjimo prasme ir palyginsime tris galimus variantus, kad patys galėtumėte suprasti, kiek svarbu versle turėti reikiamus žmones savo pašonėje, kad bet kada galėtumėte pasitarti ką ir kaip daryti.

Štai turime Autorinę sutartį, kuri gali būti dviejų tipų :

  • Kai asmuo dirba toje pačioje darbovietėje ir kuria autorinius darbus.
  • Kai asmuo, kuria autorinius darbus, tačiau nedirba toje pačioje darbovietėje (dirba kitoje įmonėje)

 

Kaip apsimokestina mokesčiais galimi variantai?

  pvz.  1000 EUR

Autorinių sutarčių apmokestinimas

AUTORINIŲ SUTARČIŲ APMOKESTINIMAS

Ar tai daug ar mažai nuo vienos sutarties – paliksiu spręsti jums.  Pagalvokite, jeigu per metus turite keletą tokių sutarčių ar tiesiog galbūt galite pritaikyti savo veikloje?

 

Mes peržiūrėjome tik vieną galimą variantą, tačiau veikloje pasitaiko įvairių situacijų, kai suprantame ką ir kaip  galima išskaityti tarp įstatymų, tada tik nuo mūsų sprendimų priklauso kiek galime sutaupyti ir kaip teisiškai juos sutvarkyti, kad galėtumėte ramiai miegoti.

Rekomenduoju visada pasitarti su savo buhalteriais, finansininkais, kurie tikrai žino kaip tai padaryti ir koks geriausias variantas būtent jūsų situacijojeo jeigu kyla klausimų ar dėl kažko abejojate – užsirašykite konsultacijai  +370 65611877 

Sėkmės darbuose!

Informacija paruošta pagal 2017 m. spalio mėn. galiojančius įstatymus.

Share This