Ką reikia žinoti perkant verslą arba parduodant verslą?
Ką reikia žinoti perkant verslą arba parduodant verslą?
Jeigu jūs galvojate pirkti arba parduoti verslą..
Na, čia iš tikrųjų yra reikalų ir man tai labai patinka…
Kai pas mane ateina verslo pardavėjai teirautis, ko reikia, kad parduoti verslą brangiau?
Taip pat ateina ir atstovai, kurie nori parduoti verslą, tuomet yra klausimas – kaip man nupirkti šitą verslą pigiau?
Ir čia yra tokia dilema, kada, sakykim, vienoj pusėj stalo sėdi pardavėjas, kitoj pirkėjas.
Mes derinam tuos klausimus, žiūrime balansus, kokios yra skolos ir kitus dalykus, nes verslas nenutrūksta tą dieną, kada jūs parduodate ir perimate.
Tikrai labai svarbu, jeigu perkate verslą, kad turėtumėte patirties. Svarbu todėl, kad galėtumėt suvaldyti tai, kas, galbūt, jau kito žmogaus, yra padaryta ir sukurta, kad tą verslą galėtume tęsti ir net efektyvinti.
Naudinga pirkti tuomet, kada jūs jau dirbate panašiame versle, nes tada yra labai paprasta pagerinti tą verslą. Svarbūs momentai galbūt būtų, kada vieni savininkai baigia veiklą ir pradeda verslą plėtoti kiti, reikia užfiksuoti šitą momentą.
Galbūt kokie įnašai, kiek kainuoja parduodamas verslas, kokie atsiskaitymo būdai, galbūt turėtų būti įvardinti konkretūs ir labai aiškūs, nes niekas nežino, kaip bus, kai tą verslą valdyti perims kitas žmogus, kokie bus generuojami pinigų srautai? Galbūt naujas savininkas gebės 2 kartus daugiau generuoti pinigų srautų. Pokyčius reikia užfiksuoti registrų centre, bankuose, kad naujas savininkas toliau galėtų plėsti ir auginti be jokių papildomų problemų.
O jeigu jūs buvote pardavėjas, kad galėtumėt, galbūt tuos pinigus investuoti į naujas idėjas ar naujus verslus. Taip plečiasi jūsų kūrybiškumas, didėja pinigai ir galite auginti bei plėsti naujus verslus.