UAB yra viena iš populiariausių statusų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, nes jei turite UAB (uždarąją akcinę bendrovę ) už įsipareigojimus atsakote tik įmonės turtu, o tai reiškia, kad jeigu dėl kažkokių priežasčių nėra vykdomi įsipareigojimai tiekėjams, bankui, tai asmeninis savininko turtas lieka nepaliestas.

Kad įsteigti UAB (uždarąją akcinę bendrovę) reikia:

  • Įmonės pavadinimo, kuris registruojamas registro centre,
  • Reikia asmeninių lėšų -2500 EUR, kad suformuoti įstatinį kapitalą (minimalus dydis yra 2500 EUR)
  • Įmonės registracijos adreso, tai gali būti biuro ar buto, namo ar kitų patalpų adresas.
  • Įmonė įregistruojama nuo 3 iki 7 dienų priklausomai nuo registracijos formos, ar registruojate elektroniniu būdu, ar reikalingas notaras.
  • Kai įmonė yra sėkmingai įregistruota, toliau reikia pasidaryti antspaudą (jei įmonė dirba su antspaudu, nors tai neprivaloma)
  • Susirasti buhalterę arba buhalterinės apskaitos įmonę, kuri tvarkytų apskaitą, nes pagal UAB įstatymą įmonė privalo turėti buhalterį.
  • UAB visus darbuotojus įskaitant ir direktorių priima dirbti pagal darbo sutartis, moka mokesčius nuo darbo užmokesčio tiek Sodrai tiek ir VMI.

Kai vis tai jau padarėte, galite „ rimtai kibti į darbus“ ir pradėti uždirbti realius pinigus!

Sėkmės darbuose! O jeigu vis dar turite klausimų, skambinkite ir į juos atsakysime! +370 65611877

 

 

Kaip pradėti UAB veiklą?(uždaroji akcinė bendrovė)

Pagal AB įstatymą UAB vadovauja direktorius, kuris priima ir atleidžia visus darbuotojus. Kad priimti darbuotojus reikia sudaryti sutartis, paruošti įsakymus ir kitus dokumentus, kuriuos paprastai sutvarko buhalterija arba personalo skyrius.

Jeigu turite nors vieną darbuotoją, tame tarpe ir direktoriaus darbas yra įforminamas sudarant darbo sutartį, o nuo išdirbto laiko, buhalterija priskaičiuoja darbo užmokestį kiekvieną mėnesį. Atsiranda būtinybė teikti mėnesines deklaracijas Sodrai ir VMI (mokesčiams), kad deklaruoti priskaičiuotas sumas, o mokesčiai ir Sodra galėtų surinkti mokesčius.

 

 

Kokius mokesčius moka UAB?

1) Mokesčiai nuo darbo užmokesčio mokami Sodrai ir VMI  iki sekančio mėnesio 15 dienos (Valstybinė Mokesčių inspekciją arba mokesčiai, Biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos, Sodra).

2) Jeigu UAB yra PVM mokėtoja– moka PVM iki sekančio mėnesio 25 dienos pagal pateiktą PVM deklaraciją, jei  UAB nėra PVM mokėtoja, šis mokestis nemokamas.

3) Metiniai mokesčiai:
a) – jei buvo uždirbtas pelnas, mokamas pelno mokestis, kuris yra 5% (lengvatinis tarifas) arba 15% iki gegužės 31 dienos.
b) – nekilnojamo turto mokestis, jei UAB turi registruoto turto (iki vasario 1 dienos ir iki rugpjūčio 1 dienos);
c) – jei naudojamas automobilis, mokamas taršos mokestis (iki kovo 15 dienos);
d) – jeigu išmokami dividendai, mokamas 20% dividendų mokestis nuo išmokamos sumos.
e) Kiti mokesčiai gali būti mokami pagal veikos vykdymo ypatumus, jeigu to reikalauja įstatymai, tačiau, čia paminėjau tradiciškai, nedidelės įmonės mokamus mokesčius su kuriais susiduria kiekvienos UAB savininkas.

Share This