5 DIDŽIAUSIOS KLAIDOS, KURIOS ŽUDO SMULKŲJĮ VERSLĄ

Net ir labai patyrę praktikai pradėję savo verslą supranta, kad turi testuoti aplinką, produktą ar paslaugą.

Gali turėti tobulą planą ir geriausią produktą/paslaugą, o kai pradedi eiti į rinką ir pardavinėti praktiškai, matai, kad kažkas veiksminga, o kažkas ne. Tada turi vėl iš naujo ištestuoti aplinką, klientų poreikius ir kaip pateikti prekę ar paslaugą.

Ir pateiksiu 5 dažniausiai daromas klaidas, kurios žudo smulkųjį verslą.

1. Viską darai pats – nes yra mažas ir suspaustas biudžetas, dėlto negali samdyti darbuotojų. Tačiau praėjus kažkuriam laikui pripažinsite, kad tai kainuoja dvigubai daugiau, nes negalime visko žinoti patys…Tam yra specialistai, kurie gali padėti finansų, teisės, IT srityse.

2. Pasirenkame ne tuos žmones, kurių jums reikia versle -o  mažam versle, tai ypač svarbu.

3. Nesuprantame rinkos arba klientų poreikių. Kalbėkite su klientais – kad žinotumėte ko jiems reikia.

4. Nesuprantame kiek investuoti į verslą asmeninių lėšų. Kartais reikia pinigų tam, kad uždirbti pinigus, tačiau, jei verslas vien tik naudoja asmeninius pinigus – turite peržiūrėti situaciją versle.

5. Neturi verslo plano, nes galvojame, kad smulkiam verslui nereikia plano, viską žinome patys, žinome ką darome.

Jeigu įsiklausysite į klientus ko jiems iš tikro reikia, jūs žinosite, kaip suteikti vertę, kad jie atvestų jums daugiau klientų, o supratus šias esmines klaidas galite išvengti nepageidaujamų situacijų, pinigų nepritekliaus ar nesėkmės, o pastebėjus net ir menkiausius požymius galite išvengti;

  • klientų trūkumo,
  • pinigų neturėjimo
  • ar net bankroto situacijų.

Jeigu atsitiko taip, kad iš tiesų nepastebėjote klaidos, kuri daro  neigiamą įtaką versle, bet jūs negalite išspręsti, užsiregistruokite konsultacijai ir surasime tolimesnius žingsnius, kaip keisti situaciją ir galėtume patys subalansuoti bei plėsti verslą.

Share This