Kad nupirkti ilgalaikį turtą, kaip pavyzdžiui stakles, pastatus, mašinas įrangą įmonė turi investuoti didžiulius pinigus ir tai yra investicijos įmonei. Ir žinoma tikimasi, kad jos atsipirks. Tačiau, ar visada žinote tikslią informaciją, per kiek laiko atsipirks investicijos, koks atsipirkimo periodas pajamomis, o koks grynuoju pelnu?

Praktika rodo, kad turtas, kuris nėra išnaudojamas intensyviai – jis neša įmonei nuostolį, nes jį reikia atnaujinti, reikia mokėti už priežiūrą, remontą ir daug kitų išlaidų, jeigu yra nupirkta įrangą svarbu, kad jos būtų panaudotos pilnu pajėgumu, nes kitu atveju įrenginiai rūdija, nepilnai panaudojama jų paskirtis ir jeigu būtų panaudotas prastovų laikas:
•            uždirbtų daugiau pajamų,
•            būtų didesni pinigų srautai,
•            mokamos palūkanos atsipirktų,
•            o valdymo išlaidos padidėtų neženkliai.

Tai atsitinka dėlto, kad galbūt nėra bendros verslo politikos, kuri išmatuotų turto apyvartumą ir jo sukuriamą vertę, dėlto įmonė praranda pinigus, arba ekonomiškai tai gali būti pavadinti nuostolio centrai.
Jeigu norite įsivertinti kiek gali būti pagerintas turimo turto panaudojimas, apyvartumo rodikliai ir uždirbtumėte didesnę grąža nei dabar, kviečiame susisiekti ir pasitarti. +370 65611877

Share This